17 Ekim 2017 herhangy

Rahmi Mert Özcan – Başkent Üniversitesi Röportajı

Rahmi Mert Özcan mezun olduğunu Başkent Üniversitesi ile bir söyleşi gerçekleştirdi!

 

Devlet Konservatuarı Popüler Müzik Şarkıcılığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra TRT Ankara Radyosu’nda yapımcılık ve sunuculuk yapmaya başladım. Her cuma gecesi 23.05 – 01.00 saatleri arasında ‘Müzik Kutusu’ adlı programda FM 105.6’da dinleyicilerin karşısına çıkıyorum. Aynı zamanda TRT Müzik Dairesi Başkanlığı tarafından her ay çıkarılan ‘Bir Dünya Müzik’ dergisinde ‘Müzik Kutusu’ köşemde yazılarım ile okurlarla buluşuyorum. Ayrıca MEB’e bağlı iki ayrı sanat kurumunda kurum müdürü ve şan, piyano,gitar eğitmenliği; Ankara Devlet Tiyatrosu’nda da sözleşmeli “Sanatçı” olarak çalışıyorum.

 

Başkent Üniversitesi’nde geçirdiğim 5 senelik zaman zarfı içerisinde gerek eğitim, gerek sosyal yaşam ve en önemlisi de kendimi ifade etme konusunda birçok yeti kazandım. Eğitim sürecimde kazandığımız bilgi ve sosyal birikimle mesleki hakimiyetimizi sağlamamız kolaylaşıyor. Bu da sağlam bir özgüvenle beraber başkalarından bir adım önde olarak hayata devam etmemizi sağlayarak başarımızı artırıyor.

 

Üniversitem sayesinde kazandığım çok değerli hocalarım ve şimdilerde aynı konservatuvarda akademisyen olmuş arkadaşlarım var. Onları görmek, kampüs heyecanımı tekrar tekrar yaşayıp eski günleri hatırlamak amacıyla üniversiteme ziyaretlerde bulunuyorum. Değerleri olan ve bunu hissettiren bir okulum olduğu için de gerçekten şanslıyım. Öğrenci arkadaşlarımız Başkentli olmanın tadını sonuna kadar çıkartsınlar. Kampüsün, sosyalliğin, eğitimin, farkındalığın… Tüm bu saydıklarım hayatlarının önemli noktalarında karşılarına artı değer olarak çıkacaktır. Çünkü Başkent Üniversitesi hem okurken hem mezun olduktan sonra yaşantımızın pek çok noktasına olumlu anlamda dokunan bir okul.

 

Başkentli olmak, mutlu, güvenli, sosyal ve alanında yeterli, farklı ve tabi ki ayrıcalıklı olmak demektir. Bizler mezun olduktan yıllar sonra dahi hala bu ayrıcalıkları yaşamaya ve tatmaya devam ediyoruz…, , ,